تجهیزات ضروری دستگاه خودپرداز

http://simakhan.ir/wp-content/uploads/2019/08/unnamed-file-4.jpg

برای نصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز به چه لوازمی نیاز داریم؟

همانطور که می دانید دستگاه های خودپرداز، صرف نظر از اینکه در بانک ها نصب می شوند یا مکانی دیگر، نوعی دستگاه سنگین بانکداری محسوب می شوند؛ بنابراین برای نصب این مدل دستگاه ها به لوازم مخصوصی نیاز است که باید قبل از آغاز به نصب، آن ها را تهیه کرد. راه اندازی دستگاه خودپرداز حتماً باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه اجرا گردد.برای راه اندازی دستگاه خودپرداز تجهیزاتی نیاز است که بدون آنها استفاده از دستگاه عملا غیرممکن است و عمر ATM را کاهش میدهد.

ارت الکترونیکی:

ارت الکترونیکی وسیله ای است که با اتصال به زمین برای جلوگیری از افزایش الکتریسیته ساکن و تامین امنیت افراد و قطعات ATM ایجاد می شود. همــــچنین ولتاژهای بسیار زیاد و خطرناک ناشی از برخورد صاعقه با دکل های کامپیوتری را باید در جایی خنثی نمائیم . به همین منظور استفاده از سیستم ارت و حفاظت از تجهیزات بسیار لازم و ضروری است.

یو پی اس:

UPS دستگاهی است که برای تغذیه تجهیزات در صورت قطع برق، محافظت از تجهیزات در مقابل افزایش یا کاهش های ناگهانی ولتاژ، محافظت در مقابل نویز، محافظت در مقابل بی ثباتی در فرکانس برق شهر استفاده می شود.یو پی اس در میان برق شهری و دستگاه های استفاده کننده از برق قرارگرفته و وظیفه تامین مستمر پایداری و تامین ولتاژ را بر عهده دارد.دستگاه های الکترونیکی پیشرفته حساس با توجه به کاربردهای ویژه و حساسی که دارند نیازمند تجهیزات ضروری مانند منبع تغذیه بدون وقفه و نسبتا دقیق بوده تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نماید.

اینترنت:

جهت اتصال ATM به شبکه بانکی داشتن مودم ضروری است.

روتر یا توکن :

سخت‌افزاری کوچک است که برای ورود کاربر یک سرویس رایانه‌ای به سامانه به‌کار می‌رود. توکن امنیتی برای اثبات هویت فرد برای دسترسی به حساب بانکی به صورت الکترونیکی استفاده می‌شود.

سایبان:

از الزامات تعیین شده توسط بانک جهت شناسایی و معرفی سوییچ نصبی بر رو دستگاه و جذب افراد و همچنین محافظت از محیط زیست میباشد. البته برای محافظت از عابربانک در مقابل عوامل محیطی ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *