جانمایی خودپرداز

http://simakhan.ir/wp-content/uploads/2019/09/2252187-1.jpg

حفظ و جذب مشتریان نیازمند ارائه خدمات جدید است. جانمایی دستگاه‌های خودپرداز در محل مناسب، موجب افزایش گردش مالی و حجم تراکنش‌های خرده‌فروشان خواهد شد. با افزایش تعداد خرده‌فروشان در یک منطقه خاص، انتخاب محل مناسب برای جانمایی و نصب دستگاه‌های خودپرداز، اهمیت زیادی دارد. بر این اساس، انتخاب محل نامناسب برای استقرار خودپردازها، موجب هدررفت منابع و کاهش سود و سهم بازار خرده‌فروشان خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به اینکه نصب این دستگاه‌ها برای سازمان‌ها، هزینه ثابت بالایی دارد، اشتباه در این تصمیم‌گیری، پیامدهای بسیار ناگواری برای آن‌ها خواهد داشت. در نهایت می‌توان بیان نمود که مزیت‌های این خدمت مشتمل بر حفظ مشتریان بالفعل و جذب مشتریان بالقوه، افزایش سود و سهم بازار و کاهش ریسک برای خرده‌فروشان می‌شود.
کارگزاری سیماخوان متخصص در جایابی دستگاه‌های خودپرداز می‌باشد. با کسب تجربیات بسیار در این حوزه، در حال حاضر مدعی است که جایابی دستگاه‌های خودپرداز، یکی از توانمندی‌های اصلی این شرکت می‌باشد. جایابی دستگاه‌های خودپرداز به معنای جایابی یا مکان‌یابی، جستجو برای استقرار، جابجایی یا توسعه جغرافیایی فعالیت‌های سازمان و سایر مواردی از این قبیل می‌باشد.
شایان‌ذکر است بانک‌ها و مؤسساتی ATM های خود را جهت جایابی به کارگزاری سیماخوان می‌سپارند، از خدمت نگهداشت دستگاه‌های خودپرداز نیز بهره‌مند می‌شوند.

اهمیت انتخاب محل مناسب برای جانمایی دسنگاه‌های خودپرداز:
• استفاده از دستگاه‌های خودپرداز به‌شدت به انگیزه آنی افراد وابسته است به همین دلیل باید در مکان مناسبی واقع‌شده باشند.
• طبق یک قاعده سرانگشتی، معمولاً ۲ تا ۷ درصد از افرادی که از کنار یک ATM در فروشگاهی رد می‌شوند، از آن برای دریافت وجه نقد اضافه استفاده می‌کنند.
• بنابراین قاعده، روزانه در مکانی که ۲۰۰ نفر تردد می‌کنند، ۴ تا ۱۴ تراکنش ATM انجام می‌شود.
• مشتریانی که از خودپردازهای فروشگاه‌ها، وجه نقد دریافت می‌کنند، بیشتر در فروشگاه خرج می‌کنند. بنابراین در معرض دید قرار دادن ATM و در دسترس بودن آن بسیار بااهمیت است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *