ضرورت کیوسک لمسی راهنمای مسیر در پایانه ی مسافربری،فرودگاه و ایستگاه قطار

http://simakhan.ir/wp-content/uploads/2019/09/8da1169e80af94e71abfc24c4a7c5b56.jpg

سفر به شهرهای جدید، برای مسافران می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد، اما ممکن است رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر و یافتن مقصد با توجه به بزرگی مساحت ترمینال برای مسافرین تازه وارد مشکل ساز باشد.
برنامه ریزی یک سیستم راهنمای مسیر هوشمند می تواند برای جلوگیری از ایجاد سردرگمی و داشتن تجربه بهتر از پایانه مسافربری برای تازه واردین بسیار لذت بخش باشد. زیرا زمانی که مردم در محیطی ناآشنا باشند، برای آن ها دو چیز حائز اهمیت است: اول اطلاعاتی مانند موقعیت مکان فعلی و مقصد در قالب نقشه و دایرکتوری ساختمان و دوم علائم راهنمایی که به کمک آن ها به مقصد رهنمون شوند.

دلایل ضرورت کیوسک لمسی راهنمای مسیر

مسافر در ایستگاه ناآشنا، تلاش برای پیدا کردن مسیر درست دارد و ناامیدانه بدنبال نشانه ای برای جلوگیری از گم شدن و خروج از سردرگمی است که بدون وجود علائم راهنمای مسیر، امکان یافتن مقصد را براحتی نخواهد داشت و نمی تواند از سفرش لذت کافی را ببرد، به همین دلیل ساخت علامت های راهنمای مسیر در ایستگاه های مسافربری بسیار ارزشمند است. انواع علامت های راهنمای مسیر می تواند متفاوت باشد. تابلوهای راهنمای مسیر استاتیک که در فضاهای حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد، در ساختمان های بزرگ و پرتردد مانند پایانه های شهرهای بزرگ که علاوه بر هموطنان عزیزمان، میزبان مسافرانی از کشورهای دیگر نیز هست، کارایی بهینه ندارد و دارای معایبی است که عبارتند از:

  • عدم امکان ارائه مسیرها و مکان ها به زبان های مختلف
  • سردرگمی مسافران خارجی به دلیل تک زبانه بودن تابلوهای راهنماهای مسیر
  • عدم نمایش بلادرنگ اطلاعات و داده
  • نیاز به تعویض تابلوهای راهنما و یا چاپ نقشه های جدید در صورت تغییر نام یا مکان
  • عدم امکان تبلیغات پویا
  • زمانبر بودن یافتن مسیر در ساختمان های بزرگ

در اینجاست که لزوم ارائه خدمات بهتر و مدرن تر برای پایانه های مسافربری اتوبوس، قطار و هواپیما، پررنگ تر می شود.

همانگونه که ذکر شد، استفاده از تابلوهای استاتیک در دنیای مدرن امروزی پاسخگوی نیاز مخاطبین دنیای مدرن نخواهد بود و برای تجهیز پایانه های مسافربری به فناوری هوشمندسازی راهنمای مسیر، به سخت افزار  مرتبط  و نرم افزار راهنمای مسیر نیاز است. کیوسک های لمسی و نرم افزار راهنمای مسیر، مسافران را در یافتن بهترین و کوتاه ترین مسیر بصورت دیجیتال یاری می دهد و یافتن مسیر را برای مسافران تبدیل به کاری لذت بخش می سازد. کیوسک های دیجیتال زمانی که یک مسافر صرف یافتن یک مکان خاص می گردد را کاهش داده و مسافر می تواند تجربه بهتر و رضایتمندی بیشتری از حضور در پایانه داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *